İLÇEMİZE MOBİL GÜMRÜKLEME NOKTASI BORSAMIZ DA AÇILDI [20.01.2021]

KOZAN’ A MOBİL GÜMRÜKLEME NOKTASI AÇILDI

Aylardır harcanan çaba nihayet meyvesini verdi. Kozan Ticaret Borsası ve Kozan Ticaret Odasının girişimleriyle İlçemizde Mobil Gümrükleme Noktası Borsamız da hizmete girdi. Yapılan açılışa Kozan Kaymakamı Şafak GÜRÇAM, Ak Parti İlçe Başkanı Yusuf BİLGİLİ, MHP ilçe Başkanı Nihat ATLI, Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Süleyman DELİBAŞ, Sancaklı Esnaf Kredi Kooperatifi Başkanı Yahya OCAK katıldı.

Yönetim kurulu başkanımız İdris ÇEVİKALP ve Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KANDEMİR’ in ev sahipliğinde yapılan açılışta Mobil Gümrükleme hakkında bilgiler verildi ve ilk araç çıkışı resmen yapıldı.

Açılışta söz alan Kozan Kaymakamı Şafak GÜRÇAM İlçemizde ki 300.000 dönüm sulanabilir arazinin yaklaşık 100.000 dönümünde narenciye yetiştirilmektedir. Yıllık narenciye üretimimiz yıllık 400 – 450 bin ton civarında olmaktadır. Bu ünlerin %10- 15 kadarı yurt dışına ihraç edilmektedir. Gümrükleme işlemleri de Adana’ da yapılmaktaydı. Oda ve Borsa Başkanlarımız ve siyasi parti temsilcilerimiz sayesinde artık ihracatçı firmalarımız gümrükleme işlemlerini Kozan’ da rahatça yapabilecek. Bu anlamda emeği geçen tüm Milletvekillerimize, Ticaret Odası ve Borsası Başkanlarımıza, siyasi parti temsilcilerimize çok teşekkür ediyorum. ilçemize hayırlı olsun ifadesini kullandı.

Mobil Gümrükte ilk ihracat işlemini gerçekleştiren Üyemiz Yağız Narenciye firması sahibi Süleyman Delibaş’ a teşekkür ederiz.

KOZANIMIZA HAYIRLI OLSUN…