KOZAN VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜ SN. ZAFER ÖZGÜR DEMİR VE EKİBİ 31. VERGİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA BORSAMIZI ZİYARET ETTİ. [26.02.2020]
KOZAN VERGİ DAİRESİ MÜDÜRÜ SN. ZAFER ÖZGÜR DEMİR VE EKİBİ 31. VERGİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA BORSAMIZI ZİYARET ETTİ.Ziyarette Yönetim Kurulu Başkanımız İdris ÇEVİKALP, Meclis Başkanımız Turgay Bozkurt, Yönetim Kurulu Üyesimiz Bilal KURT ve Genel Sekreterimiz Abdullah KILINÇ hazır bulundu.
Kozan Vergi Dairesi Müdürü Sn. Zafer Özgür DEMİR konuşmasında;
31. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında kurum ve kuruluşlara ziyaretlerde bulunuyoruz. Bu açıdan misafirperverliğinizden dolayı teşekkür ediyorum.
Kamu hizmetlerinin gerçekleştirilmesi bakımından verginin önemini dile getiren Demir
Vergi vermenin vatandaşlık görevi olduğunu, toplanan vergilerle eğitim, sağlık, ulaşım gibi hizmetlerin yürütüldüğünü ifade etti.
Yönetim Kurulu Başkanımız İdris ÇEVİKALP konuşmasında;
Öncelikle ziyaretlerinizden dolayı teşekkür ediyorum. Vergi haftası sayesinde vergi bilincinin toplumda üst noktalara çıktığını görmek bizi mutlu ediyor. Özellikle toplumda verginin ve bu noktada yapılan çalışmaların anlatılması bakımından da bu haftayı iyi değerlendirmek açısından yaptığınız etkinlikler için sizi tebrik ediyorum.
Devlet bir takım kamu hizmetlerini yürütme anlamında vergi gelirleriyle bir kaynak oluşturuyor ve ihtiyacı olan bölgelere bu kaynağı aktararak, üstlendiği sorumluluğu yerine getiriyor. Bizde Kozan Ticaret Borsası Yönetimi ve Üyelerimizle birlikte üzerimize düşen görevleri yerine getirmekteyiz ve bundan sonra da çalışmalarımız devan edecek.
Vergi güçtür sloganıyla tüm vatandaşlarımızı vergi ödevlerini yerine getirmeye çağırıyor ve vergi haftalarını kutluyorum.