Kasım ayı Meclisimizde 3. Tarım Orman Şurası Sonuç Bildirgesi Görüşüldü [28.11.2019]
Borsa Meclisi’nde, 3. Tarım Orman Şurası Sonuç Bildirgesi Görüşüldü
Kozan Ticaret Borsası’nın, Kasım ayı olağan Meclis toplantısı, Meclis Başkanı Turgay Bozkurt’un başkanlığında gerçekleştirildi.
Olağan meclis gündemlerinin görüşülmesi ardından geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 3. Tarım Orman Şurası Sonuç Bildirgesi görüşüldü.
Meclis Başkanı Turgay Bozkurt Meclis toplantısında yaptığı konuşmasında, tarım ve gıda piyasalarında yaşanan dalgalanmaları, tarım ve gıda sektörünü en önemli ölçüde etkileyen stratejik bir konu olan tarımsal üretimin önemine değindi.
Başkan Bozkurt toplantıda Meclis gündem maddelerinin görüşülmesi sonrası geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan 3. Tarım Orman Şurası Sonuç Bildirgesi hakkında meclis üyelerine bilgilendirmede bulundu.
Başkan Bozkurt, Meclis toplantısında yaptığı konuşmasında, Borsa olarak yıllarca Ticaret ve Ekonomi şuralarına tavsiye ve öneri olarak gönderilen Kozan Ticaret Borsası raporunda yer alan bazı öneri ve tavsiyelerin sonuç bildirgesinde yer almasından Borsa yönetimi ve Meclisi olarak büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti.
Tarım sektörünün, gelişmekte olan ülkelerde gelişme sürecinin ilk evrelerinde ekonominin en önemli sektörü konumunda olduğunun altını çizen Bozkurt, “Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarının; uygulanabilir ve sürdürülebilir olduğu takdirde tarım sektörü için umut, çiftçilerimiz için moral, üreticimiz için ise güç olacağına inanıyoruz” dedi