YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ ÇEVİKALP' IN 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI MESAJI [29.08.2019]

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün söylediği gibi ‘Genç Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli burada sağlamlaştırıldı, ölümsüz yaşayışı burada taçlandırıldı’ bu bağlamda 30 Ağustos 1922’ de kazanılan Büyük Taarruz ile tarihi bir mücadele veren ecdadımız bize şanlı bir tarih ve bağımsız bir ülke bırakmışlardır.

Tarih boyunca birlik ve beraberliğimizi yıkmaya çalışan her türlü girişimi, her türlü saldırıyı boşa çıkaran aziz milletimiz, 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da elde ettiği büyük zaferle birlikte ayrılmaz bir bütün olduğunu tüm dünyaya ilan etmiştir. Birlik ve beraberliğimizi geçmişte olduğu gibi bugün de bozmak isteyen bazı güçler olacaktır. Ancak bu güçlere karşı daha önce nasıl mücadele ettiysek bugün de aynı mücadeleyi verme karar ve azmindeyiz.

Bugün, bizlere düşen, bütün imkânsızlıklara, bütün yokluklara rağmen ecdadımızın kurduğu Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberlik içinde, daha da yüceltmek, daha da güçlendirmek olmalıdır.

Tüm bu duygularla başta Üyelerimiz ve Kozan’ lı Hemşehrilerim olmak üzere tüm Türk Milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramı’ nı kutluyor, saygıyla selamlıyorum.