KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI. [21.11.2018]

KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI.

Kozan Ticaret Borsası 2018 yılı Kasım ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkanımız Turgay BOZKURT başkanlığında yapıldı.

Borsamızın 2018 yılında yaptırmış olduğu Kozan ve Borsamızın tanıtım filmi meclis üyelerine izletildi. Film hakkında Meclis üyelerinin görüşleri alındı. Revize yapılarak yayınlanmasına karar verildi.

Olağan Kasım ayı Meclis Toplantımızda konuşan Meclis Başkanı BOZKURT; “ Ekonomimiz Dengeli sağlanmaya başladı. Meclis Toplantısında konuşan BOZKURT “Ekonomimizin istikrar kazanması ve çalkantılardan kurtulması adına Hükümetimizin aldığı kararları destekliyoruz. Bilhassa açıklanan Yeni Ekonomik Program stratejisini Türkiye’nin ekonomisinde köklü değişiklikler öngördüğü için benimsiyor ve takdirle karşılıyoruz. Ancak yaşadığımız sıkıntıların iş aleminin geleceğe bakışında ve beklentilerinde olumsuzluklar yarattığını da söylemeden geçemeyiz. Yüksek faiz ve yüksek kur, malların fiyat maliyet dengesini bozdu, yaratılan işletme karı çoğu zaman faiz giderlerini karşılayamıyor, piyasalar daraldı, cirolar ve karlar azaldı, finansa ulaşmada sıkıntı çekiyoruz” dedi.

21 Kasım 2018