KOBİ DESTEK (NEFES) KREDİSİ HAKKINDA DUYURU.. [24.09.2018]
KOBİ DESTEK (NEFES) KREDİSİ HAKKINDA DUYURU..

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde yürütülen çalışmalar sonucu KOBİ Destek (Nefes) Kredisi için; Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi Bankası, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankası ile anlaşma sağlandığını bildirilmiştir. Kampanyası kapsamında kredilendirme işlemlerine 20.09.2018 tarihinde başlanacaktır.  
100.000.-TL (Yüz bin Türk Lirası) üst limitli, 6 ay anapara ödemesiz, 12 ay eşit taksitle geri ödenebilecek kredinin toplam süresinin 18 ay olacaktır. Vadenin uzatılması veya kısaltılması mümkün değildir. Kullandırılacak kredinin brüt faiz oranı aylık % 1,85 olarak belirlenmiştir. Kredilendirmelerde tüm risk ve teminatlandırma protokol imzalanan bankalara ve Hazine ve Maliye Bakanlığının sağladığı destekle KGF’ye ait olacaktır. Protokol imzalanan bankalar, KGF’ye ödenecek %0,03 kefalet başvuru bedeli ve komisyon dışında Üyelerimizden herhangi bir masraf komisyon talep etmeyecektir.
Üyelerimizin krediye başvurabilmeleri için öncelikle Odamızdan, açıklama olarak“KOBİ Destek (Nefes) Kredisi başvurusu içindir.” ibareli faaliyet belgesi almaları gerekmektedir. Bu belge olmadan bankalar talep kabul etmeyecektir.
Önemle duyurulur.

KOZAN TİCARET BORSASI