ADANA TOROSLAR FEDERASYONU YÖNETİMİ BORSAMIZI ZİYARET ETTİ [5.06.2018]

ADANA TOROSLAR FEDERASYONU YÖNETİMİ BORSAMIZI ZİYARET ETTİ

Adana Toroslar Federasyonu Başkanı Cenap EROL, Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Kozan Ticaret Borsası Başkanı İdris ÇEVİKALP’E hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

 

Adana Toroslar Federasyonu Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kozan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen İdris ÇEVİKALP’İ Makamında ziyaret etti.

Federasyonunun; Tufanbeyli, Saimbeyli, Feke, Kozan, Aladağ, İmamoğlu ve Sarıçam ilçelerinin kalkınmasına hizmet eden derneklerin bir araya gelmesiyle oluştuğunu dile getiren Cenap Erol, ziyaretin amacının Adana için neler yapılabileceği konusunda fikir alış verişinde bulunmak olduğunu söyledi. Örf ve adetlerle ilgili Adananın 70'li yıllarını aradıklarını aktaran Erol, "Önceden sanayisi, sanatçısı, kültürüyle güzel bir geçmişimiz vardı. Bunları tekrar yaşatabilir miyiz? En azından bizleri yöneten insanlarla birlik beraberlik içerisinde geleceğe dönük neler yapabiliriz? Bölgenin tarımsal, kültürel, sanayi, turizm ve tabi varlıklarının en iyi şekilde değerlendirilmesine aracılık etme çabasındayız." dedi.

Aynı zamanda Federasyon Başkan yardımcısı olan KTB Başkanı İdris ÇEVİKALP ise ziyarette bulundukları için Federasyon Başkanı Cenap Erol, Adana Eski Vali Yardımcısı Fikret DENİZ’E, teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Federasyon Başkanı Cenap Erol, bölgemizde nadir yetişen kelebek tablosunu Başkan İdris ÇEVİKALP'E verdi.