BORSA´DA YÖNETİM KURULU BELLİ OLDU [10.04.2018]

BORSA´DA YÖNETİM KURULU BELLİ OLDU

Kozan Ticaret Borsası´nda Yargı Gözetiminde yapılan seçimde meclis üyesinin tamamının oyunu alan İdris Çevikalp Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. Seçimlerde meclis başkanı, yönetim kurulu başkanı ve üyeleri, disiplin kurulu üyeleri ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Genel Kurulu delegeleri de belli oldu.

Kozan Ticaret Borsası´nda 14 meclis üyesinin tamamının oyunu alan İdris Çevikalp Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi. Seçimlerde meclis başkanı, yönetim kurulu başkanı ve üyeleri, disiplin kurulu üyeleri ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Genel Kurulu delegeleri belirlendi.

Seçim Kozan Ticaret Borsası hizmet binasında yapılırken, tek liste ile girilen seçimde başkan İdris Çevikalp yönetim kurulu başkanlığına seçildi. Yönetim Kurulu ise İsmail Şener, Ali Tüfekli, Fatih Ünaldı, Bilal Kurt´tan oluştu.

Kozan Ticaret Borsası Başkanı İdris Çevikalp seçimlerin ardından yaptığı açıklamada, yeni dönemde borsayı daha üst noktalara taşıyacaklarını söyledi.

Genç ve dinamik bir yönetim oluşturduklarını kaydeden Çevikalp, “Seçilen tüm yönetim kurulu üyelerimizin, Borsamızı Kozan´da hak ettiği noktaya getireceğine var gücü ile çalışacağına inanıyorum dedi. 2 Nisan Pazartesi günü yeni seçilen 14 kişilik asil ve yedek meclis üyelerimiz belirlendi. Bugün ise meclis başkanı, Meclis başkan yardımcıları meclis katip üyesi, yönetim kurulu başkanı, 4 kişilik yeni yönetim kurulu, 6 kişiden oluşan yeni disiplin kurulu ve 1 kişiden oluşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği delegesi seçimini yaptı. Ticaret borsası üyelerimize ve Kozan´ımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Turgay Bozkurt: “GURUR VERİCİ BİR TABLO”

Meclis üyelerinin de tamamının oyunu alarak tekrar Kozan Ticaret Borsası Meclis Başkanı seçilen Turgay Bozkurt ise, “Birlik ve beraberlik duygusu içerisinde yeni dönemde de başarılarımızın artacağına olan inancım sonsuzdur. Üyelerimize bu gurur verici tabloyu bizlere yaşattığı için sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

İŞTE MECLİSTEKİ İSİMLER

Kozan Ticaret Borsası Meclisi´ de şu isimlerden oluştu: “Meclis Başkanı Turgay Bozkurt, Meclis Başkan Yardımcısı Mustafa YAVUZ, Meclis Başkan Yardımcısı İbrahim KARA, Katip Üye Ali Tanrıverdi, Meclis Üyeleri İdris Çevikalp, İsmail Şener, Bilal Kurt, Ali Tüfekli, Fatih Ünaldı, Mehmet Hacıağaoğlu, Bülent Ünal, Fikret Çelik, , İbrahim Bozkurt, Hacı Yılmaz. TOBB Genel Kurul Delegeleri ise Bilal Kurt seçildi.