Kozan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Çevikalp, Türk Polis Teşkilatı'nın 173. kuruluş yıl dönümünü kutladı. [10.04.2018]

Kozan Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İdris Çevikalp, Türk Polis Teşkilatı'nın 173. kuruluş yıl dönümünü nedeniyle yayımladığı mesajda Polis Haftası'nı kutladı.

Polisin halkın huzur ve güvenliği için gece gündüz çalıştığını kaydeden Başkan Çevikalp, Türk polisinin gösterdiği gayretler ve hizmetlerle milletin gönlünde taht kurduğunu ifade etti.

Yegane gücünü Türkiye Cumhuriyeti Anayasası ve kanunlarından alan Türk Polis Teşkilatı'nın, her zaman temel insan hakları ve özgürlüklerini dikkate alarak, kanunların çizdiği çerçevede görev yaptığını belirten Çevikalp, "Polisimizin daha başarılı olması, toplumumuzun huzur ve güven içerisinde varlığını sürdürmesi, sadece polisin çalışması ve polisiye tedbirlerle sağlanamaz. Vatandaşımızın da Türk Polisinin yanında, ona yardımcı ve destek olması ayrı bir önem taşımaktadır" diye konuştu.

Başkan Çevikalp, Türk Polis Teşkilatı'nın 173'üncü kuruluş yıl dönümünde, şehitleri rahmetle andığını belirterek, halkın huzur ve güvenliği için gece gündüz çalışan Kozan'da ve tüm Türkiye'de görev yapan polislere görevlerinde başarılar diledi.