KOZAN TİCARET BORSASI ISO 9001: 2015 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİNİ KURDU. [31.01.2018]

KOZAN TİCARET BORSASI ISO 9001: 2015 KALİTE YÖNETİM SİSTEMİNİ KURDU.

Kozan Ticaret Borsası ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemini Kurdu

Kalite Yönetim Standardı çerçevesinde yapılan 2. yıl Belge Yenileme Tetkiki TÜRK LOYDU Yönetim Sistemleri Baş Tetkik Görevlisi Savaş TATIL kontrolünde başarıyla gerçekleştirildi. Denetime ilgili birimleri içinde iç tetkik kontrolüne tabi birim sorumlularının katıldığı açılış ve tanışma konuşmaları ardından yapılan denetimden başarılı bir şekilde çıkan Borsamız, üyelerine sunduğu kaliteli hizmet anlayışını ve üye memnuniyeti öncelikli faaliyetlerini, misyon, vizyon, kalite politika ve hedeflerini, kurumsal yapısının  sürdürüle birliğini belgelerle ortaya koydu. Özellik arz eden bir konuda KYS içinde gerçekleştirilen İç Tetkik sorularının birimlere uygun olarak hazırlanmış olmasıydı.

Başkan Mehmet YAĞAN yeni standarda 01 Temmuz 2017 gününden bu güne hazırlıklarının devam ettiğini ifade ederek , " Kuruluşların karşılaştığı zorlukların yıllar içinde farklılık göstermesi, tedarik zincirindeki faaliyetlerin daha karmaşık hale gelmesi, kuruluşların iş yapma metotlarının değişmesi, ilgili tüm tarafların beklentilerinin artması, bilgi erişiminin kolaylaşması ve günümüz toplumunun sesinin daha güçlü çıkması ile gündemde olan değişimleri göz ardı etmeyen Kozan Ticaret Borsası ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi standardının 9001:2015 versiyonuna geçişini yapılan denetimin ardından başarıyla geçmiştir. Üst düzey liderlik ,taahhüt, uyum, amaç, karşılaşılan risk ve fırsatlar üzerine özellikle vurgu yapan yeni standart ile yasal şartlar, teknoloji, sosyal-kültürel-ekonomik ilişkiler ,kuruluşun kültürü, bilgisi, performansı gibi hususlarda irdelenerek Kozan Ticaret Borsası'nın daha iyi anlaşılmasında rol oynamaktadır. Yeni standart ile çoklu yönetim sistemi devreye girmiş, YÖNETİŞİM bilinci oluşmuştur. Standardın risk tabanlı yaklaşım üzerine odaklanması kurumla ilgili her kesimi, her zaman standardın bir parçası olmasına imkan vermektedir." dedi.

Başkan Yağan “Sistemin kurulmasında emeği geçen Yönetim Kurulu Üyelerine, Başta Genel Sekreter Abdullah Kılınç olmak üzere tüm personelleri kutluyorum.” dedi