TÜRİB DEN NOHUT SATIŞ KOTASYONU VE MISIR SATIŞ TEKLİFİ DUYURUSU [3.03.2020]
TÜRİB DEN NOHUT SATIŞ KOTASYONU VE MISIR SATIŞ TEKLİFİ DUYURUSU

Bilindiği üzere Elektronik Ürün Senetlerinin (ELÜS) güven, serbest rekabet ve istikrar içinde şeffaf ve kolay bir şekilde tek bir borsa çatısı altında işlem görebilmesini teminen Borsamız Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) 26 Temmuz 2019 tarihinde faaliyete geçmiştir.

ELÜS’lerin alım-satım işlemleri, yatırımcılar tarafından aracı olmaksızın www.turib.com.tr internet adresinde yer alan “TÜRİB İşlem Platformu” üzerinden doğrudan emir girme yoluyla gerçekleştirilmektedir. Acentemiz Ticaret Borsalarına kayıt yaptıran tüm gerçek ve tüzel kişiler, tarım ürünlerine dayalı elektronik ürün senetleri için TÜRİB İşlem Platformuna alış veya satış tekliflerini girerek işlem yapabilirler.

Ayrıca Toprak Mahsulleri Ofisi ile anlaşmalı alım veya satım yapanlar ile kendi aralarında anlaşmalı alım-satım yapan gerçek/tüzel kişi alıcı-satıcılar da Platform üzerinden işlemlerini gerçekleştirmektedirler.

Toprak Mahsulleri Ofisi anlaşmalı alım-satım işlemlerinin Borsamızda gerçekleştirmesi yanı sıra 3 Şubat 2020’den itibaren normal seansa “Nohut” için satış kotasyonu vermektedir. Aynı şekilde, 3 Mart 2020’den itibaren “Mısır” için de satış teklifi vermektedir. Nohut satış fiyatı 3,00 TL, Mısır satış fiyatı 1,25 TL olup, satışa konu ürünler hakkında detay bilgiye Platform üzerinden erişebilir.

TÜRİB Kayıtlarını TÜRİB Acentesi olan Borsamızdan ÜCRETSİZ yapabilirsiniz.

TÜRİB hakkında detaylı bilgiye aşağıdaki internet adreslerinden erişilebilinir.

 SEANS BİLGİLERİ: https://dashboard.turib.com.tr/
 GÜNLÜK BÜLTEN: https://www.turib.com.tr/GunlukBulten.aspx
 WEB SİTESİ: https://www.turib.com.tr
 YATIRIMCI BİLGİLENDİRME KILAVUZU: https://www.turib.com.tr/images/K%C4%B1lavuz.pdf
 TÜRİB İŞLEM PLATFORMU BİLGİLENDİRME VİDEOSU: https://www.youtube.com/watch?v=M_l8jzmTr6o&t=2s
 SIKÇA SORULAN SORULAR: https://www.turib.com.tr/sss.aspx